Izvor: Kurir, 08.Apr.2011, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HRVATI ZATRAŽILI IZRUČENJE VUČUREVIĆA
BEOGRAD - Ministarstvo pravosuđa Hrvatske zatražilo je izručenje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića, koga je srpska policija uhapsila u ponedeljak, 4. aprila, na graničnom prelazu Karakaj između Zvornika i Malog Zvornika, objavila je RTS.
Postupak izručenja, kako je ranije rečeno, sprovešće se po odredbama Evropske konvencije i Ugovoru između Hrvatske i Srbije.
Optužnica podignuta u Hrvatskoj tereti Vučurevića ga za bombardovanje Dubrovnika. Vučurević se od ponedeljka nalazi u ekstradicionom pritvoru, koji mu je odredio sudija Višeg suda u Šapcu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







