Egipat otvara granicu sa Gazom

Izvor: B92, 08.Mar.2015, 00:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Egipat otvara granicu sa Gazom

Egipatske vlasti će u ponedeljak ponovo otvoriti na dva dana granični prelaz Rafa s pojasom Gaze.

Egipatske snage bezbednosti su saopštile da je to četvrto otvaranje granice od njegovog zatvaranja u oktobru 2014.

Vlasti u Kairu odlučile su da zatvore tu granicu prema palestinskoj enklavi nakon samoubilačkog napada u kojem je poginulo 30 vojnika na severu Sinajskog poluostrva na granici s Gazom.

Većina Palestinaca koji koriste taj prelaz su studenti koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pohađaju fakultet u Egtiptu ili Palestinci kojima je potrebna bolja zdravstevna nega.

Rafa je jedini prelaz između palestinske teritorije i ostatka sveta koji nije pod kontrolom Izraela.

Izvori bliski vlastima u Kairu naveli su da je iz bezbednosnih razloga još rano otvoriti u potpunosti granični prelaz Rafa.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.