EU ne priznaje izbore na severu

Izvor: Politika, 29.Maj.2010, 12:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EU ne priznaje izbore na severu

Međunarodni civilni predstavnik na Kosovu Piter Fejt rekao je da Evropska unija neće priznati rezultate lokalnih izbora koje je Srbija raspisala na severu Kosova.

Fejt je u Vašingtonu sa predstavnicima američke vlade razmotrio sprovođenje Ahtisarijevog plana za Kosovo i izjavio Glasu Amerike da njegova kancelarija priznaje samo izbore koje organizuju vlasti u Prištini.

Uz tvrdnju da predstavnici >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << njegove kancelarije imaju teškoće u pristupu severu Kosova, Fejt je rekao: „Zato vidimo srpske političare kako dolaze i vode kampanju. Euleks i EU su stavili na znanje da se te posete ne mogu obavljati bez odgovarajuće dozvole i da naoružani telohranitelji ili pristalice tih političara, ukoliko nose oružje, ne bi smeli da ulaze na sever Kosova”.

Fejt je izrazio nadu da će savetodavno mišljenje Međunarodnog suda pravde o tome da li je proglašenje nezavisnosti Kosova u skladu sa međunarodnim pravom biti konstruktivna baza za direktni dijalog Beograda i Prištine i zaključio da podela Kosova nije opcija koju podržavaju međunarodni protagonisti.

FoNet

[objavljeno: 29/05/2010]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.