Izvor: B92, 11.Dec.1999, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dve proslave godisnjice ETF-a u Beogradu
Godisnjica Elektrotehnickog fakulteta u Beogradu obelezena je dvema paralelnim proslavama. Za razliku od zvanicne proslave koju je u svecanoj sali organizovala aktuelna uprava fakulteta na celu sa dekanom Vladimirom Teodosicem, Sindikat profesora svoju proslavu priredio je ispred zgrade ETF-a. Na paralelnoj proslavi clanovi sindikata zatrazili su od Vlade Srbije hitnu smenu aktuelnog rukovodstva da bi se, kako su istakli, otklonile nastale stete i vratio ugled ETF-u. Dodajmo da obezbedjenje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na ulazu u fakultet nije dopustilo nasem novinaru da prisustvuje zvanicnoj proslavi Dana ETF-a sa obrazlozenjem da imaju "dekanovo naredjenje da ne pustaju izvestace Radija B2-92". Dekan Teodosic na zvanicnoj proslavi nazvao je "grupicu profesora i studenata NATO pesadijom" dodavsi da se uskoro ocekuje podizanje optuznice protiv njih. "Politickog delovanja na fakultetu sada nema, i nece ga biti", rekao je Teodosic isticuci da to, medjutim, "ne znaci da nema patriotizma". Od donosenja Zakona o Univerzitetu Elektrotehnicki fakultet napustilo je 50 profesora i saradnika, ukljucujuci i one koji su otpusteni, kao i one koji su sami otisli. Student Veljko Janjic kaze za B2-92 da se, kako je istakao, "propadanje pomenutog fakulteta moze spreciti jedino smenom sadasnje uprave".






