Dortmund slavio u Leverkuzenu

Izvor: Vesti-online.com, 03.Feb.2013, 21:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su ekipu Bajera u Leverkuzenu rezultatom 2:3 u derbi meču 20. kola Bundeslige, čime su se popeli na drugu poziciju prvenstvene tabele.

Robert Levandovski svojim golom stavio tačku na duel u Leverkuzenu

Borusija je posle prvog poluvremena vodila sa 0:2 golovima Rojsa u trećem i Blaščikovskog u devetom minutu. Bajer je izjednačio sa dva brza gola Rajnartca u 58. i 62. minutu.  Ipak, pobedu "milionerima" >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << doneo je Robert Levandovski samo minut kasnije.

Nirnberg je ranije danas na svom terenu savladao Borusiju Menhengladbah sa 2:1.

Golove za Nirnberg dali su Simons u 4. i Pekart u 30. minutu, a jedini strelac za goste bio je Herman u 58.

Prvo mesto na tabeli Bunde lige drži Bajern sa 51 bodom, dok je Dortmund drugi sa 39, a Leverkuzen je na trećoj poziciji sa 37 osvojenoh poena.