
Izvor: B92, 01.Okt.2012, 10:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dogovor, prekida se blokada Dunava
Novi Sad -- Predstavnik nezadovoljnih radnika "Dunav agregata" Novica Cvetković izjavio je da je postignut dogovor oko isplate zaostalih zarada zaposlenima,
To znači da se povlače brodovi sa blokade i oslobađa plovni put na Dunavu kod Novog Sada.
Cvetković je izjavio Tanjugu da "dogovor stupa na snagu odmah" i da je večeras počelo oslobađanje ulazu u novosadsku luku, a da će sutra rano ujutro biti izvršena kompletna deblokada Dunava.
Poslednji pregovori >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u kojima su učestvovali savetnik premijera Ivica Tončev, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, predstavnici radnika i vlasnik kompanije Dušan Borovicom počeo je oko 21 sat i dogovor je postignut oko 22.30, rekao je on.
Dogovoreno je da radnicima do srede bude uplaćene četiri plate i isto toliko ukrcavanja na brodove, a da im još dve plate i dva ukrcavanja budu isplaćeni do 5. novembra.
Zbog sedmodnevne blokade plovnog koridora kod Novog Sada više od stotinu domaćih i stranih brodova je usidreno uzvodno i nizvodno, što stvara velike materijalne troškove i gubitke za prevoznike i vlasnike robe koja se transportuje rekom.