Doček za predsednika: Tramp ne, Pariz da

Izvor: B92, 05.Jul.2017, 23:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Doček za predsednika: "Tramp ne, Pariz da"

Varšava -- Predsednik SAD Donald Tramp stigao je u Varšavu kao počasni gost sutrašnjeg samita inicijative Tri mora.

Tamo će mu domaćini biti hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović i poljski predsednik Andžej Duda.

Aktivisti ekološke organizacije Grinpis uspeli su uprkos nastojanjima poljskih konzervativnih vlasti da uklone sve eventualne proteste van vidokruga predsednika SAD, da ga ipak dočekaju u Varšavi porukom "Tramp NE, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Pariz DA" kojom su osvetlili fasadu Palate kulture i nauke.

Donald Tramp je večeras u pratnji prve dame Melanije Tramp i ćerke Ivanke stigao u Varšavu u 16-časovnu posetu Poljskoj na samit inicijative Tri mora (Baltik-Jadran-Crno more) i uputio se odmah u hotel Meriot gde ce prenoćiti.

Grinpis Poljska pohvalio se na Tviteru da su njegovi aktivisti uspeli da požele Trampu specijalnu dobrodošlicu i objavili fotografiju Palate kulture i nauke sa ogromnim zelenim napisom "NO TRUMP, YES PARIS".

"Dragi gospodine Tramp, dobrodošli u Poljsku", poručili su američkom predsedniku koji odbija klimatski sporazum iz Pariza na Tviteru poljski ekolozi uz fotografiju te zgrade koja dominira Varšavom i nemoguće je zajedno sa napisom prevideti u celom centru poljske prestonice.
Pogledaj vesti o: Donald Tramp

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.