Direktoru Velefarma u kućnom pritvoru

Izvor: RTS, 21.Nov.2013, 19:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Direktoru "Velefarma" u kućnom pritvoru

Nekadašnjem direktoru "Velefarma" Dragoljubu Vučićeviću, koji je nakon šest meseci skrivanja uhapšen na aerodromu "Nikola Tesla", odrađen kućni pritvor.

Specijalni sud u Beogradu odredilo je kućni pritvor nekadašnjem direktoru "Velefarma" Dragoljubu Vučićeviću, koji je nakon šest meseci skrivanja uhapšen na aerodromu "Nikola Tesla" prilikom dolaska iz Beča u Beogradu.

Vučićeviću je posle saslušanja, krivično vanpretresno veće suda pritvor zamenio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << merom zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor, izjavila je Tanjug portparol suda Dušica Ristić.

To znači da će mu službenici Uprave za izvršenje krivčnih sankcija staviti eletronsku narukvicu preko koje će biti kontrolisano da li poštuje zabranu napuštanja stana.

Vučićević je juče uhapšen na osnovu poternice koja je za njim raspisana nakon pokretanja istrage za malverzacije u "Galenici" u maju, po nalogu Specijalnog suda u Beogradu.

Vučićević je obuhvaćen optužnicom koja je juče podignuta za malverzacije u "Galenici" kojom se on, bivši generalni direktor "Galenike" Nenad Ognjenović i još devetoro osumnjičenih terete da su to preduzeće oštetili za više od 900 miliona dinara.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.