DS: Urbicid gradske vlasti u Novom Sadu

Izvor: Beta, 16.Nov.2016, 13:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DS: Urbicid gradske vlasti u Novom Sadu

Opoziciona Demokratska stranka (DS) optužila je danas gradsku vlast u Novom Sadu da se stavila u službu "jedne ili dve firme" koje investiraju u stanogradnju i da pritom dozvoljava da te firme uništavaju kulturnu baštinu grada."Pritom je svakog puta redosled poteza isti: prvo privatni investitor kupi parcelu u centru grada, a onda vlast 'skida' zaštitu sa objekata koji već postoje na toj parceli i menja urbanistički plan kojim se na mestu zaštićenih objekata predvidja gradnja stambenih zgrada sa duplo većom spratnošću od one koja je bila dozvoljena po dosadašnjim propisima", naveo je DS u saopštenju.Ocenjuje se da se na taj ...

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.