Izvor: Beta, 16.Nov.2016, 13:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS: Urbicid gradske vlasti u Novom Sadu
Opoziciona Demokratska stranka (DS) optužila je danas gradsku vlast u Novom Sadu da se stavila u službu "jedne ili dve firme" koje investiraju u stanogradnju i da pritom dozvoljava da te firme uništavaju kulturnu baštinu grada."Pritom je svakog puta redosled poteza isti: prvo privatni investitor kupi parcelu u centru grada, a onda vlast 'skida' zaštitu sa objekata koji već postoje na toj parceli i menja urbanistički plan kojim se na mestu zaštićenih objekata predvidja gradnja stambenih zgrada sa duplo većom spratnošću od one koja je bila dozvoljena po dosadašnjim propisima", naveo je DS u saopštenju.Ocenjuje se da se na taj ...



