Izvor: B92, 14.Dec.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DJUKANOVIC O PREGOVORIMA
Podgorica -- Predsednik Crne Gore Milo Djukanovic ocenio je da ce nova runda pregovora Podgorice i Beograda biti "dobra sansa" da se crnogorska Platforma o savezu nezavisnih drzava na dobar nacin tretira u pregovorima. "Inicijativu predstavnika EU za spoljnu politiku i bezbednost Havijara Solane i EU za obnovljanje dijaloga Podgorice i Beograda smo shvatili kao sansu da konacno na pravi nacin bude tretirana nasa platforma", rekao je Djukanovic u izjavi Televiziji Crne Gore. On je naglasio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da crnogorska platforma o odnosima Crne Gore i Srbije pociva na obostranoj nezavisnosti i na savezu koji bi bio sklopljen putem bilateralnog aranzmana. "Nas utisak je da ta Platforma nije imala adekvatan tretman i zato nam je ovo dobra prilika da vratimo u opticaj tu ideju i da konacno pored nje razgovaramo i o drugim idejama. Verujem da, dok traje dijalog, postoji sansa da se dodje do nekog konstruktivnog, demokratskog i obostrano prihvatljivog jesenja", kaze Djukanovic. On smatra da uloga Solane nije da bude arbitar Srbiji i Crnoj Gori, jer im arbitar ne treba. "Srbija i Crna Gora imaju demokratska rukovodstva i demokratsku javnost koja kontrolise ta rukovodstva. Uloga Solane koji podstice dijalog je dobrodosla", rekao je on i dodao da je prisustvo EU, kroz licnost Solane, dobrodosla.




