Čedi prete grafitima pod prozorom

Izvor: Radio 021, 26.Sep.2014, 12:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čedi prete grafitima pod prozorom

Nepoznata lica su tokom prošle noći ponovo ispisala preteće poruke na zgradi u kojoj živi lider LDP Čedomir Jovanović sa porodicom.

LDP u saopštenju poziva nadležne organe da u najskorijem roku reaguju i dokažu da je Srbija pravna država u kojoj vladaju zakoni, a ne nasilje i kriminal.

Kako navode, to je drugi put u dva dana da "huligani prete Jovanoviću", ali "nema nikakvih naznaka da će biti pronađeni i procesuirani, što samo po sebi dokazuje da se država >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << nije na ozbiljan način pozabavila ovim pretnjama". Iz LDP ocenjuju da je pravo na iskazivanje slobodnog mišljenje jedno od osnovnih ljudskih prava, te da je zato obaveza onih koji upravljaju državom da to ustavno pravo obezbede.

"Ako se opet dozvoli da Prajd bude otkazan zbog samovolje šačice onih koji sebe nazivaju navijačima, a zarađuju od dilovanja droge i delova policije koji bi im se, da nemaju uniformu, rado pridružili u prebijanju LGBT osoba, onda treba da se zapitamo da li zaista živimo u uređenom društvu ili zajednici divljaka", zaključuje se u saopštenju.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.