Brže do Crne Gore

Izvor: RTS, 09.Jun.2012, 12:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brže do Crne Gore

Posle jednogodišnjih svakodnevnih i višečasovnih zastoja, normalizovan je saobraćaj u oba pravca na magistralnom putu M 21 u Gostunu ispred granice sa Crnom Gorom. Sanaciju i proširenje tri tunela finansirali su Putevi Srbije.

Na magistralnom putu M 21 u Gostunu ispred granice sa Crnom Gorom, završena je sanacija i proširenje tunela za koje je Javno preduzeće "Putevi Srbije" izdvojilo 88 miliona dinara.

Posle jednogodišnjih gotovo svakodnevnih obustava, na ovoj >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << deonici saobraćaj je sada normalizovan i bez zastoja. Sa završetkom radova na sanaciji tri uzastopna tunela u međugraničnom pojasu između Srbije i Crne Gore, rešen je problem višečasovne obustave saobraćaja.

Zbog posebnih geoloških uslova, sanacija je trajala nešto duže nego što je uobičajeno i  zahtevala je specifične uslove rada.

Suada Šantić, rukovodilac radova u AD "Putevi" Užice, kaže da su iskopi, zbog bezbednosti radnika, rađeni isključivo mašinski, bez upotrebe eksploziva.

Da bi ovi radovi bili kompletirani, preostalo je da se urade tri galerije koje štite od  eventualnih odrona i snežnih lavina, a potom i novi sloj asfalta kroz tunele.

Uskoro počinje i planirana tromesečna popravka kolovoza između Brodareva i Gostuna, tokom koje, po rečima nadležnih, neće biti obustave saobraćaja.

Time će biti završena modernizacija te magistrale ka Crnoj Gori dnevno prosečno prođe 3.200, a u letnjoj sezoni i više od deset hiljada vozila.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.