Izvor: B92, 30.Jul.2014, 10:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Blic: Optužnica i protiv Tačija?
Beograd -- Izjava Klinta Vilijamsona da će lideri OVK biti optuženi za zločine otkriva da će se na listi optuženih naći i bivši vođa OVK, Hašim Tači, piše "Blic".
Među optuženima za ratne zločine, osim kosovskog premijera Hašima Tačija, naći će se i još desetorica članova OVK, navodi "Blic".
Izvor "Blica"iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vlade Srbije je rekao i "da se ne treba iznenaditi ukoliko se pred novim sudom za zločine OVK budu pokrenuti i postupci za trgovinu organima".
"Izveštaj tužioca Vilijamsona je vrlo pozitivan za Srbiju i predstavlja jako značajnu stvar. Pun značaj videće se kada dođe vreme podizanja optužnice", dodao je izvor beogradskog dnevnika.
Vilijamson je u utorak rekao u Briselu da nije nađeno dovoljno dokaza da su kidnapovanim licima na Kosovu 1999. godine nasilno vađeni organi, ali da postoje dokazi o umešanosti vrha Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) u etničko čisćenje.
"To što za sada nema dokaza za uzimanje organa, ne znači da ih neće biti", ukazao je, između ostalog, Vilijamson i dodao da će se istraga nastaviti.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Mnogi nisu očekivali pozitivne rezultate izveštaja
Izvor: Akter, 30.Jul.2014
Bivši izvestilac Saveta Evrope Dik Marti izjavio je da je izveštaj tužioca Klinta Vilijamsona predstavlja iznenađenje za zapadne vlade koje nisu očekivale da će izaći sa pozitivnim rezultatima..On je u intervjuu za švajcarski radio SRF rekao da juče predstavljen izveštaj glavnog tužioca za...




