Bilt: Potrebo vreme za dijalog

Izvor: B92, 01.Apr.2011, 10:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bilt: Potrebo vreme za dijalog

Beograd -- Švedski šef diplomatije Karl Bilt izjavio da su početak dijaloga između Beograda i Prištine i aktuelna situacija u BiH dva najmarkantnija događaja na Balkanu.

Bilt je za "Večernje novosti" ocenio da će pregovaračkom procesu biti potrebno vremena i da se ne očekuju spektakularni rezultati na početku.

"Ne znam ništa o pojedinostima pregovora Beograda i Prištine. Nisam ni očekivao da bi spektakularni rezultati mogli da budu postignuti na samom početku. Smatram da će tom procesu biti potrebno vremena", rekao je Bilt.

Veoma smo srećni, dodao je, što je dijalog počeo i što će se nastaviti.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Bilt: Srećni smo zbog dijaloga Beograda i Prištine

Izvor: Blic, 01.Apr.2011

Švedski šef diplomatije Karl Bilt izjavio je da su početak dijaloga između Beograda i Prištine i aktuelna situacija u BiH dva najmarkantnija događaja na Balkanu...Bilt je u izjavi za novosti ocenio da će pregovaračkom procesu biti potrebno vremena i da se ne očekuju spektakularni rezultati na...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.