BiH: Rudar zatrpan u rudniku Banovići

Izvor: B92, 10.Mar.2016, 22:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BiH: Rudar zatrpan u rudniku Banovići

Sarajevo -- U jami Rudnika mrkog uglja Banovići došlo je do odrona, a prema prvim informacijama traga se najmanje za jednim rudarom.

Predsednik Sindikata radnika rudnika mrkog uglja FBiH Sinan Husić je za Fenu kazao da je u kontaktu s kolegama iz rudnika Banovići gde je došlo do obrušavanja tavanice jednog dela jamske prostorije.

"Jedan od radnika je, nažalost, ostao u tom prostoru i po svemu sudeći, po informacijama koje ja imam od kolega iz Banovića, taj radnik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je preminuo, ali sačekaćemo opširnije i tačnije informacije", kazao je Husić.

Na terenu se nalaze spasilačke ekipe, a očekuje se i dolazak rudarskog inspektora, koji treba da utvrdi kako je došlo do nesreće.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.