Izvor: B92, 26.Jan.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BISERKA MATIC POTVRDILA DA IDE U SKOPLJE

Od marta meseca novi jugoslovenski ambasador u Makedoniji bice Biserka Matic - Spasovic. "Smatram da cu Jugoslaviji kao ambasador biti korisnija u Makedoniji, nego u Ukrajini, kako je prvobitno bilo planirano", potvrdila je Biserka Matic Radiju B92 svoj odlazak u Skoplje. Ona je ocenila da njen odlazak u Skoplje predstavlja nagovestaj da je "najzad preovaladalo shvatanje da su, posle velikih sila, najvaznija mesta nase susedne zemlje". "Mislim da je na ovaj nacin meni ukazano veliko poverenje, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << jer svi zanju da dobro poznajem prilike na Kosovu i prilike u Makedoniji, i valjda se nadaju da cu ja pomoci svim svojim snagama, da se poverenje i saradnja izmedju Makedonije i Jugoslavije poboljsa, kao i da se ucvrsti uverenje da smo mi uvek bili narodi koji su se veoma dobro slagali i dopunjavali", dodala je ona.

"Niko mi nije obrazlozio zasto se odustalo od Radeta Filipovica, kao kandidata za to mesto", kaze Matic i dodaje da odustajanje od tog kandidata za ambasadora SRJ u Makedoniji shvata "kao dokaz da su nama odnosi sa Makedonijom veoma vazni, da je nase diplomatsko predtavsnistvo u Makedoniji veoma vazno". "Nakon poslednijh iskustava koje smo u tom pogledu imali - znam sta se desavalo sa nasom ambasadom u Makedoniji i da niko nije bio presrecan zvbog coveka koji je tamo bio - ali se nadam da se to da ispraviti i da ce biti u najboljem redu", zakljucila je ona.

Podsecanja radi, makedonski mediji su veoma negativno reagovali na najavu da na mesto Zorana Janackovica, bivseg jugoslovenskog ambasadora u Skoplju dolazi Rade Filipovic, ministar privrede u vladi Radoja Kontica. Makedonski mediji su jugoslovenski predlog Filipovica za ambasadora, ocenili kao uvredu za Makedoniju, navodeci njegove necasne aktivnosti na dubrovackom ratistu.Inace, Filipovica je kao svog kandidata za ovo ambasadorsko mesto predlozio SNP

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.