Većina Nemaca smatra islam pretnjom

Izvor: NoviMagazin.rs, 08.Jan.2015, 13:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Većina Nemaca smatra islam pretnjom

Velika većina Nemaca smatra da islamu nije mesto u zapadnom svetu i više od polovine njih ovu religiju vidi kao pretnju, pokazali su rezultati danas objavljene ankete.

U istraživanju koje je obavljeno u novembru, pre jučerašnjeg napada na redakciju francuskog satiričnog nedeljnika "Šarli ebdo", u kome je ubijeno 12, a ranjeno 11 osoba, 61 odsto anketiranih Nemaca koji nisu muslimani reklo je da islamu nije mesto na Zapadu, prenosi AFP.

Više od polovine, 57 odsto, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << reklo je da osećaju pretnju od islama.

Četrdeset odsto ispitanika je reklo da se osećaju kao "stranci u sopstvenoj zemlji" zbog prisustva muslimana, dok je 24 odsto kazalo da bi muslimanima trebalo zabraniti da se doseljavaju u Nemačku.

U Nemačkoj živi oko četiri miliona muslimana, a oko tri četvrtine njih su turskog porekla. Nemačka ima ukuno 80 miliona stanovnika.

Anketu je uradio TNS Emnid nezavisni institut za ispitivanje javnog mnjenja na uzorku od 937 Nemaca koji nisu muslimani.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Povezane vesti

Većina Nemaca smatra islam pretnjom

Izvor: Blic, 08.Jan.2015

Velika većina Nemaca smatra da islamu "nije mesto" u zapadnom svetu i više od polovine anketiranih ovu religiju vidi kao pretnju, pokazali su rezultati danas objavljenog istraživanja javnog mnenja...U istraživanju koje je obavljeno u novembru, znatno pre jučerašnjeg napada na redakciju francuskog...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.