Izvor: Vostok.rs, 19.Nov.2020, 11:00
Sistem „Iskander M“ ostaće glavno oružje Raketnih snaga
Operativni raketno-taktički sistemi „Iskander M“ ostaće glavno oružje Raketnih snaga i artiljerije, izjavio je načelnih ovog roda vojske, general-pukovnik Mihail Matvejevski.
„Iskander M“ će prilično dugo zadovoljavati savremene zahteve i ostaće glavni u Raketnim snagama i artiljeriji najmanje do 2030. godine“, rekao je Matvejevski u intervjuu za „Rosijsku gazetu“.
Prema njegovim rečima, „Iskander M“ je sposoban da koristi i aerobalističke i krstareće rakete.
Matvejevski je dodao da Rusija danas ima dovoljno naučne osnove da stvori novi sistem koji će zameniti „Iskander“.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.









