Izvor: Kurir, 25.Jan.2012, 22:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SOMALIJSKI PIRATI POČELI DA SEKU RUKE TAOCIMA
Novu surovu taktiku za povećanje otkupnine pirati prvi put primenili u petak na vijetnamskom kapetanu ribarskog broda FV Shiuh FU-1
LONSON - Somalijski pirati počeli su svojim taocima da odsecaju ruke, u pokušaju da izvuku još veću otkupninu od vlasnika otetih brodova, piše Dejli mejl. Ovu novu surovu taktiku pirati su prvi put primenili u petak na vijetnamskom kapetanu ribarskog broda FV Shiuh FU-1 kojeg Somalijci drže u zatočeništvu duže od dve godine.
Brod >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << FV Shiuh FU-1 koji je u tajvanskom vlasništvu otet je u vodama severno od Madagaskara na Badnjak 2010. godine, a na njemu se nalazi 26 članova posade. Nakon što pregovori o otkupnini u iznosu od tri miliona dolara nisu uspeli, pirati su kapetanu Čao-I Vuu odsekli desnu ruku.
Poslije brutalnog čina pirati su dozvolili članovima posade da nazovu svoje porodice i ispričaju im šta se dogodilo. Tim potezom, kako piše list, pirati su vlasniku broda i porodicama otetih poslali poruku da će u slučaju neisplate otkupnine povrediti još nekog člana posade.
Somalijski pirati taocima odsecaju ruke
Izvor: Vesti-online.com, 26.Jan.2012, 07:55
Somalijski pirati počeli su svojim taocima da odsecaju ruke, u pokušaju da izvuku još veću otkupninu od vlasnika otetih brodova, piše Dejli mejl...Ovu novu surovu taktiku pirati su prvi put primenili u petak na vijetnamskom kapetanu ribarskog broda FV Shiuh FU-1 kojeg Somalijci drže u zatočeništvu...



