Izvor: B92, 24.Avg.2009, 02:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD testirale raketu dalekog dometa
Baza Vandenberg -- Američke vazduhoplovne snage uspešno su lansirale interkontinentalnu balističku raketu Minuteman 3, bez bojevog punjenja, iz baze u Kaliforniji.
Kako je saopšteno, raketa je lansirana iz vazduhoplovne baze Vandenberg u 9.01 po lokalnom vremenu i upućena je ka meti na Pacifiku. Ona je uspešno stigla 6.758 kilometara dalje, do mete kod atola Kvajalajnen na Maršalskim ostrvima. Kako je saopšteno, radi se o operativnom testu kako bi se proverila pouzdanost i tačnost raketa.
Analizu lansiranja obaviće stručnjaci Strateške komande SAD i laboratorije Ministarstva za energiju.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.




