Izvor: B92, 25.Apr.2009, 16:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SAD: Teškoće u Iraku i Avganistanu

Vašington -- Komandant američke vojske Dejvid Petreus upozorio je da je poboljšanje bezbednosti u Iraku nesigurno, kao i da u Avganistanu i Pakistanu predstoje teške borbe.

Petreus je to rekao na pretresu pred odborom Predstavničkog doma američkog Kongresa, preneo je Glas Amerike. On je dodao da je ostvaren napredak u Iraku, ali da je ogranak Al Kaide u toj zemlji, iako oslabljen, i dalje u stanju da vrši napade.

Petreus je takođe naveo da se strani borci vraćaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Irak, dodavši da su počinioci četiri nedavna samoubilačka bombaška napada bili Tunišani.

On je rekao da je u Avganistanu glavni cilj da se spreči da transnacionalni ekstremisti ponovo uspostave svoje kampove za obuku. Američki komandant je takođe ponovio da Sjedinjene Države brinu za Pakistan, rekavši da je od suštinske važnosti da pakistanski lideri preduzmu akcije protiv domaćih ekstremističkih grupa koje predstavljaju ključnu pretnju po opstanak zemlje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.