Protest zbog ubijenih demonstranata

Izvor: B92, 17.Feb.2013, 20:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protest zbog ubijenih demonstranata

Port Said -- Više hiljada demonstranata blokiralo je kancelarije lokalne administracije i fabrike u luci Port Saidu na Sueckom kanalu, zbog ubijenih u sukobima s policijom.

Demonstranti su nasilno zatvorili škole i banke i blokirali glavnu železničku saobraćajnicu, ali njihov protest nije uticao na saobraćaj kroz strateški značajan Suecki kanal, rekao je jedan gradski zvaničnik.

Građani su zahtevali pravdu za najmanje 20 demonstranata ubijenih u sukobima sa policijom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << krajem januara nakon smrtne presude za 21 fudbalskog navijača iz ovog grada zbog umešanosti u prošlogodišnje nerede na utakmici u Port Saidu, kada je poginulo 74 ljudi, uglavnom, navijača gostujućeg kairskog kluba Al-Ahli, navodi AFP.

Prošlomesečno nasilje u Port Saidu i još dva suecka grada navelo je predsednika Egipta Mohameda Morsija da angažuje vojsku i proglasi 30.dnevno vanredno stanje u tim gradovima.

Sukobi u januaru poklopili su se s drugom godišnjicom narodne pobune u kojoj je svrgnut predsednik Hosni Mubarak, nakon čega je vojska preuzela vlast, a potom je izabran islamistički predsednik Morsi u junu prošle godine.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Novi protesti u Egiptu

Izvor: Akter, 17.Feb.2013

Više hiljada demonstranata blokiralo je kancelarije lokalne administracije i fabrike u luci Port Saidu na Sueckom kanalu, zbog ubijenih u sukobima s policijom

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.