Policajac u Hongkongu ranjen strelom

Izvor: RTS, 17.Nov.2019, 13:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policajac u Hongkongu ranjen strelom

Jedan policajac u Hongkongu pogođen je strelom kada je policija upotrebila suzavac i vodene topove u pokušaju da rastera demonstrante koji su okupirali kampus univerziteta.
Demonstranti su danas gađali policiju Hongkonga zapaljivim bombama i strelama nakon što su u univerzitetskom kampusu izbili novi neredi, a jedan policijski zvaničnik pogođen je u nogu.

Policija je koristila vodene topove >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i ispaljivala mlazove plave boje nakon što je nekoliko demonstranata viđeno kako strelama gađaju sa krovova zgrada u okviru Politehničkog Univerziteta Hongkonga.
Politehnički univerzitet u Hongkongu jedan je od brojnih univerzitetskih kampusa, koji su protekle nedelje korišćeni kao tačka okupljanja za učesnike protesta.
Zvaničnik policije zadužen za medije pogođen je strelom u nogu, saopštila je policija. On je prebačen u bolnicu.
Požari i eksplozije osvetlili su nebo iznad Univerziteta u kvartu Kouvlun nakon što su demonstranti bacili više zapaljivih bombi, u nekim slučajevima koristeći katapult, a policija je odgovorila suzavcem.

Posle nekoliko sati mira, dok su demonstranti većinom spavali na travnjacima i u univerzitetskoj biblioteci, policija je ponovo ispalila suzavac. Demonstranti su odgovorili zapaljivim bombama, od kojih su neke zapalile drveće ispred kampusa. 
 

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sukobi u Hongkongu, policajac pogođen strijelom

Izvor: Nezavisne Novine, 17.Nov.2019

HONGKONG - Jedan policajac u Hongkongu pogođen je danas strijelom kada je policija upotrebila suzavac i vodene topove u pokušaju da rastjera demonstrante koji su okupirali kampus univerziteta.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Nekoliko studenta uhapšeno u Hongkongu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Nov.2019, 09:16

Nekoliko demonstranata je uhapšeno danas dok su pokušavali da izađu sa hongkoškog Univerziteta koji su opkolile policijske snage, prenose mediji...Grupa do oko 100 ljudi je treći put pokušala da napusti Politehnički univerzitet, ali ih je dočekala policija suzavacem i gumenim mecima, prenosi...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.