Podgorica: Šteta od protesta 150.000 evra

Izvor: NoviMagazin.rs, 26.Okt.2015, 11:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podgorica: Šteta od protesta 150.000 evra

Načelnik podgoričke Komunalne policije Goran Janković ozvaničio je da je tokom subotnjih protesta dela opozicije u prestonici pričinjena šteta u iznosu od oko 150.000 evra i najavio da će grad tražiti nadoknadu štete od organizatora demonstracija Demokratskog fronta.

Uništavani su, kako je precizirao, semafori, stubovi javne rasvete, stubovi na bulevarima, saobraćajni znaci, skupocene kante za otpatke od inoksa, česme na glavnom gradskom trgu..., a demonstranti su pokušali >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << da unište i dečje igralište u Kraljevom parku.

"Za nepun sat napravljena je ogromna materijalna šteta. Nakon završetka protesta, gradske službe su imale specifičan zadatak da kompletan grad dovedu u prvobitno stanje, zbog održavanja maratona", naglasio je Janković gostujući u Jutarnjem programu Javnog servisa.

Pored pričinjenje materijalme štete, poveđeno je 29 policijskih službenika, medicinsku pomoć zatražilo je 26 građana, a 10 osoba privedeno je zbog prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru, saopšteno je iz crnogorske Uprave policije.

Međusobne optužbe vlasti i opozicije u Crnoj Gori

Deo crnogorske vlasti optužio je opozicioni Demokratski front (DF) za pokušaj državnog udara i odgovornost za nemire u Podgorici u subotu uveče kada je povređeno 26 građana i 29 policajaca.

Crnogorski premijer Milo Đukanović i njegova Demokratska partija socijalista (DPS) smatraju da je DF pokušao "nasilno da zauzme državne institucije i da sruši vlast", dok je manja članica vlasti Socijaldemokratska partija socijalista (SDP) uzdržanija u kvalifikacijama subotnjih nereda.

Lider SDP-a i predsednik skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić izrazio je žaljenje zbog incidenta i ponovio apel poslanicima DF-a da se vrate dijalogu u skupštini.

Poslanici DF-a pokušali su u subotu uveče da uđu u Skupštinu Crne Gore, a policija je sprečila tu nameru. Demonstranti su srušili zaštitnu ogradu, bacili molotovljev koktel i pirotehnička sredstva na policiju, posle čega je policija suzavcem i silom rasterala demonstrante.

Uhapšeno je devet osoba, dok su poslanici DF-a Andrija Mandić i Slaven Radunović privedeni i osumnjičeni za "nasilnu promenu Ustava i podsticanje učesnika protesta na nasilan ulazak u Skupštinu Crne Gore, a sinoć su pušteni iz pritvora.

Čelnici DF-a su najavili da će nastaviti sa svojim akcijama, ali za sada nisu saopštili detalje.

DF je optužio premijera Mila Đukanovića da je "doveo Crnu Goru na ivicu vanrednog stanja".

Ta koalicija optužila je i sekretara Veća za nacionalnu bezbednost i bivšeg direktora policije Veselina Veljovića da "stoji iza kriminalnih ljudi sa fantomakama koji su izazvali nerede, što je bila osnova za brutalnu reakciju policije".

Veljović je odbacio takve optužbe i ocenio da se radi o "obmanama i podmetanjima" DF-a.

Nekadašnji šef crnogorske policije je izrazio uverenje da će državni organi u zakonitoj proceduri utvrditi činjenice i odgovornost i procesuirati vinovnike nasilja.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Međusobne optužbe vlasti i opozicije u Crnoj Gori

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Okt.2015

Deo crnogorske vlasti optužio je opozicioni Demokratski front (DF) za pokušaj državnog udara i odgovornost za nemire u Podgorici u subotu uveče kada je povređeno 26 građana i 29 policajaca...Crnogorski premijer Milo Đukanović i njegova Demokratska partija socijalista (DPS) smatraju da je DF pokušao...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Protesti u Crnoj Gori: Martinoviću slomili kuk i koleno

Izvor: Večernje novosti, 26.Okt.2015

Milorad Mijo Martinović, predsednik Crnogorske bokserske profesionalne federacije brutalno je pretučen u noći između subote i nedelje, a njegovo skupoceno vozilo je polupano. Ceo snimak torture objavile su društvene mreže. Policajci su, ničim izazvani, Martinovića izvukli iz automobila, a prebijajući...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.