Pobegao kanibalu sa večere

Izvor: Blic, 12.Maj.2011, 14:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobegao kanibalu sa večere

ŽENEVA - Kanibal, koji je nameravao da pojede svog gosta za večeru, uhapšen je nakon što se potencijalna žrtva u poslednjem trenutku predomislila.

Muškarac iz Švajcarske javio se na oglas na internetu, u kome je anonimni četrdesettrogodišnjak iz Kisaka napisao da traži osobu koja bi dobrovoljno pristala da bude ubijena, skuvana i pojedena.

Švajcarac je izjavio da je mislio da je u pitanju "sablasna maštovita igra”, ali da se predomislio posle telefonskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << razgovora, shvativši da je oglašivač, kasnije identifikovan kao Matej Čurka, smrtno ozbiljan. Odmah je pozvao švajcarsku policiju, koja je obavestila kolege u Slovačkoj.

Policajac na tajnom zadatku predstavio se kao "gost” kako bi uhapsio osumnjičenog. Tokom hapšenja je došlo do pucnjave, u kojoj su ranjeni i policajac i osumnjičeni.

"Sve navodi na zaključak da je muškarac zaista tražio žrtvu koju će pojesti. U oglasu je napisao da traži nekoga ko će pristati da bude uspavan, ubijen, tranžiran, skuvan i pojeden”, izjavio je portparol policije iz Kisaka.

Umro od posledica ranjavanja

Matej Čurka umro je danas u bolnici u Košicama od posledica ranjavanja tokom hapšenja u mestu Sokol, na istoku Slovačke.

"Osumnjičeni je pogođen više puta, a na policajce je ispalio sedam metaka", saopštila je slovačka policija.

Po prebacivanju u bolnicu Čurko je operisan, ali ubrzo su počeli da mu otkazuju vitalni organi tako da je danas preminuo, saopštila je bolnica u Košicama.

U rancu koji je doneo na dogovoreno mesto policija je našla nož, testere, vreće i biber. Testerom i nožem je trebalo po dogovoru da iseče svoju nesuđenu žrtvu, deo prenese kući i pojede a ostatak zakopa u šumi i biberom pokuša da otera divljač dok se ne vrati.

Čurko je prvi Slovak koji je optužen za pokušaj kanibalizma. U mestu u kojem je živeo bio je član streljačkog kluba vojnih rezervista, a posedovao je četiri komada legalnog vatrenog oružja.

Pojava kanibala šokirala je celu Slovačku, a posebno njegove sugrađane u Sokolu. Čurko je inače bio kompjuterski programer, bio je oženjen i imao je dve ćerke.

Povezane vesti: Slovačka policija ranila kanibala koji je tražio žrtve preko interneta Oteto sedam estonskih turista u Libanu

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Oglas kanibala doveo do hapšenja

Izvor: B92, 12.Maj.2011

Slovačka policija uhapsila je 43-godišnjeg muškarca osumnjičenog za kanibalizam nakon što ga je prijavila osoba koja je trebalo da bude njegov "obrok"...Nesuđena žrtva, švajcarski državljanin, odgovorila je na oglas na Internetu u kojem se tražio dobrovoljac spreman da bude ubijen, skuvan i...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.