Planeta posrće pod pohlepom

Izvor: Blic, 18.Jul.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Planeta posrće pod pohlepom

Papa Benedikt XVI kritikovao je popularnu kulturu i potrošački mentalitet tokom obraćanja mladim rimokatolicima u Sidneju, u Australiji.

On je, takođe, upozorio prisutne na „Svetskom danu mladih", šestodnevnoj manifestaciji koja okuplja mlade katolike iz svih delova sveta, kojih je bilo nekoliko desetina hiljada, da se prirodni izvori nemilice rasipaju.

„Svet posrće pred pohlepom, eksploatacijom i podelama, tegobom zbog lažnih idola i delimičnih odgovora, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i pred nespokojem je zbog lažnih obećanja."

„Brojni su znaci da nešto nedostaje modernom društvu", rekao je. Papa je ukazao i na zloupotrebu droge i alkohola kao na primere savremenog zla i napao televiziju i internet da promovišu seks i nasilje kao zabavu.

„Pitam se da li bi iko mogao da stane licem u lice sa ljudima koji trpe nasilje i seksualno iskorišćavanje i da im objasni da se te tragedije, opisane u virtuelnoj formi, mogu ikako nazvati zabavom?", rekao je poglavar katoličke crkve.

Papa je, takođe, ukazao na potrebu da se bolje zaštiti čovekova okolina radi budućih generacija. Govorio je o „ožiljcima koji se vide na licu naše planete - eroziji, seči šuma, rasipanju svetskih mineralnih izvora i ubijanju mora, kako bi se zadovoljio neutaživi potrošački duh".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.