PROTIV OBAME: DŽORDŽ BUŠ STARIJI PODRŽAĆE ROMNIJA

Izvor: Kurir, 28.Mar.2012, 20:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PROTIV OBAME: DŽORDŽ BUŠ STARIJI PODRŽAĆE ROMNIJA

Romni je već dobio podršku bivše prve dame SAD Barbare Buš i njenog sina, bivšeg guvernera Floride Džeba Buša

TEKSAS - Bivši predsednik Sjedinjenih Američkih Država Džordž Buš stariji namerava da podrži Mita Romnija u trci za republikansku predsedničku nominaciju, javljaju danas američki mediji.

Prema navodima agencije AP, to će biti saopšteno sutra, kada će se pred novinarima zajedno pojaviti Buš i Romni. Podrška koju će Romni dobiti >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od Buša pokazuje da se Republikanska partija polako ujedinjuje u podršci bivšem guverneru Masačusetsa i da raste pritisak na predstavnike konzervativne struje Rika Santoruma i Njuta Gingriča da se povuku iz trke, ocenjuje AP.

Romni je već dobio podršku bivše prve dame SAD Barbare Buš i njenog sina, bivšeg guvernera Floride Džeba Buša. Bivši guverner Masačusetsa je do sada osvojio 569 delegata, Santorum 262, Gingrič 136, a Ron Pol 71 delegata.

Za osvajanje predsedničke nominacije potrebno je da jedan kandidat na preliminarnim stranačkim izborima osvoji ukupno 1.144 delegatskih mesta.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.