Kosor: Ljubljanska banka bilateralni problem

Izvor: Press, 28.Jan.2013, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kosor: Ljubljanska banka bilateralni problem

Istaknuvši presudnu ulogu premijera Hrvatske i Slovenije u rešavanju dugogodišnjeg spora, čijim rešenjem Slovenci uslovljavaju ratifikaciju hrvatskog pristupnog ugovora s Unijom, Kosor upozorava da  Ljubljanska banka ne sme biti uzrok za novu slovenačku blokadu.
"Uverena sam da to pitanje treba da reše političari, na osnovu predloga stručnjaka. Premijeri Milanović i Janša moraju da pokažu hrabrost i donesu odluku o modelu rešenja", smatra Kosor.
Dodala je, prenosi agencija >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Hina, da kao političarka želi da upozori da se problem neće rešiti samo razgovorima na nivou stručnjaka, ili sam od sebe, ukoliko odgovornost za donošenje odluke ne pokažu vlade i premijeri.
Takvo je, naglasila je, i njeno iskustvo kao bivše predsednice hrvatske vlade, kada je zbog blokade hrvatskih pristupnih pregovora s tadašnjim sagovornikom Borutom Pahorom granični spor rešila postizanjem Arbitražnog sporazuma.
"Istina, i Pahor i ja smo tada u javnosti doživljavali kritike, ali smo preuzeli odgovornost", podsetila je Kosor i zaključila da je uverena da se problem Ljubljanske banke može lako rešiti uz angažovanje  vlade i premijera, a da je preuzimanje odgovornosti u politici pitanje "hrabrosti".

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.