Kina: Požar u autobusu delo samoubice

Izvor: Mondo, 08.Jun.2013, 16:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kina: Požar u autobusu delo samoubice

Požar u autobusu na istoku Kine, u kojem je poginulo najmanje 47 ljudi, izazvao samoubica "nezadovoljan životom". Oproštajno pismo pronađeno posle nesreće

Državna televizija objavila je da je Čen Šuicong, koji je takođe poginuo u nesreći, namerno izazvao požar, a oproštajno pismo pronađeno je u njegovom stanu.

"Čen je zaključio da njegov život nije onakav kakav bi on želeo da bude i bio je težak pesimista. Zato je svoj bes iskalio tako što je podmetnuo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << požar", navodi se u izveštaju.

Čen je sa sobom odneo još 47 života, kada je juče, tokom večernjeg špica, zapalio autobus u gradu Siamenu, na jugoistoku Kine.



Istražni organi ranije su saopštili da je požar najverovatnije namerno podmetnut, odnosno da nije reč o nesreći, budući da su na autobusu pronađeni tragovi benzina, a on je vozio na dizel, a pored toga nisu uočena oštećenja ni na rezervoaru niti gumama.

U Kini je poslednjih godina zabeleženo nekoliko slučajeva podmetanja bombi ili požara u autobusima ili javnim ustanovama, pri čemu se ponekad radilo o ljudima koji su se na to odlučili zbog nekog ličnog obračuna, a ponekad je bila reč o politički motivisanim činu. Tako je 2009. jedan nezaposleni Kinez zapalio prepuni autobus, pri čemu je pored njega poginulo još 26 ljudi.

(Tanjug, foto: Beta/ Xinhua)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Nezadovoljan životom zapalio pun autobus

Izvor: Mondo, 08.Jun.2013

Požar u autobusu na istoku Kine, u kojem je poginulo najmanje 47 ljudi, izazvao samoubica "nezadovoljan životom". Oproštajno pismo pronađeno posle nesreće..Državna televizija objavila je da je Čen Šuicong, koji je takođe poginuo u nesreći, namerno izazvao požar, a oproštajno pismo pronađeno...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.