Izvor: B92, 28.Apr.2013, 23:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Irak: "Mrak" na deset TV stanica
Bagdad -- Deset iračkih satelitskih televizijskih stanica izgubilo je licencu zbog promovisanja verskog nasilja, saopštila je iračka Komisija za komunikacije i medije.
"Odlučili smo da oduzmemo licence nekim satelitskim kanalima koji su usvojili jezik podsticanja na versko nasilje", izjavio je Mudžahid Abu al-Hail iz Komisije.
U proteklih šest dana u sukobima u Iraku poginulo je više od 220 ljudi.
Među televizijama kojima je oduzeta licenca nalaze se vodeća >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << televizijska stanica u arapskom svetu Al-Džazira i vodeći kanal u Iraku Šarkija.
"Činjenica da je tolikom broju kanala istovremeno ukinuta licenca znači da je to neselektivna odluka. Mi apelujemo na vlasti da poštuju slobodu i pravo medija da izveštavaju o važnim događajima u Iraku", rekao je za AFP portparol Al Džazire.
Oduzimanje licenci televizijama u Iraku
Izvor: Akter, 28.Apr.2013
Deset iračkih satelitskih televizijskih stanica izgubilo je licencu zbog promovisanja verskog nasilja, saopštila je iračka Komisija za komunikacije i medije










