Izvor: B92, 01.Maj.2016, 14:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Irak: 33 mrtvih u dve eksplozije
Bagdad -- Najmanje 33 ljudi poginulo je u dve odvojene eksplozije automobila-bombi u gradu Samavi na jugu Iraka, saopštili su irački zvaničnici.
Prva eksplozija dogodila se oko podneva u blizini vladinih institucija u gradu naseljenom pretežno šiitima, udaljenom oko 370 kilometara od Bagdada, a druga nekoliko minuta kasnije na autobuskoj stanici.
Medicinski i vojni izvori u provinciji Mutana, u kojoj se nalazi Samava, potvrdili su agenciji Frans pres da su poginule >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 33 osobe.
U obe eksplozije ranjeno je oko 50 osoba, a zvaničnici strahuju da broj mrtvih nije konačan.
U eksploziji automobila-bombe u subotu su u Bagdadu poginule 23 osobe, a meta napada, za koji je odgovornost preuzela ekstremistička Islamska država, bili su šiitski hodočasnici.
Za napad u Samavi niko još nije preuzeo odgovornost, ali policija pretpostavlja da su ih izvršili džihadisti Islamske države, koja i dalje kontroliše velika područja Iraka


























