Izvor: Blic, 13.Maj.2016, 17:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvatska: More i obala kod Rijeke zagađeni naftom
Iz "Rafinerije nafte" Rijeka u more kod mesta Kostrena sinoć su iscurili ugljovodonici, a sanacija obale i mora je još u toku.
Načelnica opštine Kostrena Mirela Marunić tvrdi da je riječ o mazutu i da se takvo zagađenje ne pamti, odnosno da je reč o jednom od najvećih zagađenja otkad postoji ova rafinerije, javili su hrvatski mediji.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







