Izvor: S media, 08.Mar.2011, 23:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evropa će odbraniti evro

Američki ministar finansija Timoti Gajtner izjavio je danas tokom posete Nemačkoj kako je uveren da će Evropa preduzeti neophodne mere da bi se izborila sa dužničkom krizom.

Gajtner je u Berlinu, na zajedničkoj konferenciji za štampu sa nemačkim kolegom Volfgangom Šojbleom, rekao da su "evropski lideri preduzeli potrebne mere i obavezali se da će uraditi ono što je neophodno, ne samo da se održi evro, već i da reforme uspešno funkcionišu", preneo je Rojters. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<

Američki ministar, koji se nalazi u jednodnevnoj poseti Nemačkoj radi razgovora o globalnim ekonomskim i finansijskim pitanjima, kao i sankcijama prema Libiji i Iraku, susreo se jutros u Frankfurtu i sa zvaničnicima Evropske centralne banke.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.