Izvor: Danas, 23.Jun.2009, 21:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Etiopske snage pritekle u pomoć
Etiopske snage su ušle na teritoriju Somalije da bi podržale tamošnju vladu predsednika šeika Šarifa Ahmeda koji je dan ranije doneo odluku o uvođenju vanrednog stanja zbog sve jačih napada islamista na vladine snage. Izvori bliski ambasadama zapadnih zemalja u Najrobiju, u Keniji potvrdili su navode medija da su etiopske trupe zauzele pozicije u Beledvejnu, gradu u centralnom delu Somalije i da su takođe aktivne u regionu Gelgadud severno od prestonice Mogadišu. Kenijske snage navodno su takođe raspoređene duž somalske granice što predstavlja odbrambenu meru.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





