Izvor: Blic, 04.Mar.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dvomesečna beba progovorila
Dvomesečna beba progovorila
Jedna dvomesečna beba u Kini ne plače kad je gladna, nego zove: 'Mama, mama!' Gospođa Vang iz Pekinga kaže da je njena beba progovorila sa samo dva meseca, piše 'Bejdžing tajms'.
Ona tvrdi da beba takođe ume da kaže 'nai' (mleko na kineskom). Lekari u Dečjoj bolnici u Pekingu potvrdili su da je prava retkost da tako mala beba progovori.
Zmija pojela svoj rep
Kraljevska kobra, doneta iz Amerike, pojela >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je sopstveni rep dok je bila izložena u Nacionalnom akvarijumu okruga Tajdong u Tajvanu. Pošto je ugledala svoj odraz u staklu, zmija je pomislila da je to neki drugi gmizavac i pojela je četvrtinu svog repa. Nakon što joj je ukazana pomoć, za šta je stručnjacima bio potreban čitav sat, zmija se oporavila.
Kraljevske kobre žive u pustinjama u Severnoj Americi i mogu da dostignu dužinu od metar i po.
Kamen koji proklinje
Žitelji grada Karlajla na severu Engleske tvrde da je kletva iz drevnih vremena oživela, donevši im mnogobrojne katastrofe, od bolesti do ispadanja iz lige lokalnog fudbalskog tima.
Grad su počele da prate nesreće od trenutka kada je skulptura u kamenu pod nazivom 'Kamen koji proklinje' sa uklesanom kletvom iz 16. veka, izložena 2001. godine u jednom od gradskih muzeja.












