Izvor: Kurir, 28.Apr.2011, 16:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BAHRAIN: OSUĐENI NA SMRT ZBOG UBISTVA POLICAJACA
DUBAI - Bahrainski vojni sud osudio je četvoricu muškaraca na smrtnu kaznu i trojicu na doživotni zatvor zbog ubistva dvojice policajaca tokom nedavnih političkih nemira u zemlji, preneli su danas državni mediji.
Presuda je doneta u trenutku kada u zemlji rastu tenzije između vladajuće sunitske porodice i šiitske većine nakon prodemokratskih protesta u kraljevstvu koji su ugušeni u martu, uz vojnu pomoć susednih zalivskih arapskih zemalja, prenela je agencija Rojters.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
Prema zvaničnicima vlade, tokom protesta u februaru i martu ubijena su četiri policajca, od kojih su trojica pregažena automobilima sredinom marta.
Bahrein je poslednji put izrekao smrtnu presudu 2007. godine, a pre toga je osudio jednu osobu na smrtnu kaznu sredinom devedesetih godina tokom nemira koji su pogodili Bahrein.






