Izvor: NaDlanu.com, 11.Sep.2012, 14:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda dovela Demarkusa Nelsona
BEOGRAD, 11. septembra 2012. (Beta) - Košarkaški klub Crvena zvezda saopštio je u utorak da je angažovao američkog plejmejkera Demarkusa Nelsona, koji je prethodne dve sezone igrao za francuski Šole.
BEOGRAD, 11. septembra 2012. (Beta) - Košarkaški klub Crvena zvezda saopštio >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << je u utorak da je angažovao američkog plejmejkera Demarkusa Nelsona, koji je prethodne dve sezone igrao za francuski Šole.Ugovor je potpisan na godinu dana, a finansijski detalji nisu saopšteni.Nelson je studirao na Univerzitetu Djuk, odakle je prešao u Golden Stejt, a potom u Čikago. U Evropu je došao 2009. godine, kada je potpisao za italijanski Avelino. U dva navrata igrao je za Šole, a u medjuvremenu i za ukrajinski Donjeck.U dresu francuskog kluba prošle sezone prosečno je beležio 13,7 poena, 3,8 skoka i 3,6 asistencije po meču.Kako se navodi u saopštenju beogradskog kluba, "rukovodstvo crveno-belih dovodjenjem Nelsona zaokružilo je fantastičan posao koji je odradjen u prelaznom roku".Amerikanac je osmi košarkaš koji je ovog leta potpisao ugovor sa Zvezdom, a u Beograd bi trebalo da doputuje u petak.
KK Crvena Zvezda dovela Demarkusa Nelsona
Izvor: Akter, 11.Sep.2012
Košarkaški klub Crvena zvezda saopštio je u utorak da je angažovao američkog plejmejkera Demarkusa Nelsona, koji je prethodne dve sezone igrao za francuski Šole















