Izvor: B92, 17.Sep.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zenga: "Odlično drugo poluvreme"
Trener fudbalera Crvene zvezde Valter Zenga čestitao je svojim igračima na igri prikazanoj u susretu prvog kola Kupa UEFA sa portugalskom Bragom.
"Nismo dobro krenuli, u prvih pola sata pravili smo greške. U drugom poluvremenu igrali smo zaista dobro i to protiv odlične ekipe kakva je Braga. To je tim koji ove sezone još uvek nije primio gol", rekao je Zenga na konferenciji za novinare posle remija "crveno-belih" i portugalskog tima 0:0.
Upitan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zašto ni na terenu, a ni na klupi Zvezde, nije bilo prošle godine najboljeg igrača prvenstva Srbije i Crne Gore Nikole Trajkovića Zenga je kratko odgovorio: "Izbor".
Šef stručnog štaba Brage Manuel Fereira ocenio je da rezultat ne odgovara ni njegovom timu, ni Zvezdi. On je dodao da je Braga bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali da je u nastavku meča zbog ofanzivnije igre Zvezde bila prinuđena da se brani.
"Inicijativa Zvezde u drugom poluvremenu je normalna posledica domaćeg terena, ali mi u Bragi nećemo čuvati rezultat, napadaćemo i tražiti pobedu", rekao je Fereira.
Kapiten "crveno-belih" Nenad Kovačević rekao je da su u beogradskom timu očekivali tešku utakmicu i izrazio nadu da će njegov klub na revanšu u Portugalu obezbediti plasman u ligu Kupa UEFA.
"Rezultat je još aktivan. Igraće se još 90 minuta i očekujem da ćemo proći dalje", istakao je Kovačević.
Golman Zvezde Ivan Ranđelović smatra da "crveno-beli" ne mogu da budu nezadovoljni večeras postignutim rezultatom.
"Svesni smo da nas u Portugalu čeka 90 minuta jake utakmice, ali daćemo sve od sebe kako bi se plasirali u narednu rundu takmičenja", rekao je Ranđelović.
Kapiten gostujućeg tima Rinaldo Lima Nem izrazio je očekivanje da će utakmica u Portugalu biti slična onoj u Beogradu.
"Igrali smo tešku utakmicu sa dosta trčanja. Dobro smo analizirali Zvezdu i uspeli da neutrališemo njihove kvalitete. Zvezda je imala svoje prilike, ali na našu sreću nije ih iskoristila", rekao je Nem.
Revanš utakmica Crvene zvezde i Brage igraće se 29. septembra.








