Zapostavljeni heroj Partizana  Živko Živković

Izvor: B92, 02.Okt.2015, 16:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zapostavljeni heroj Partizana " Živko Živković

Partizan je postigao šest golova u dva meča Lige Evrope, što se retko dešava, pa su u centru pažnje ove jeseni napadači.

Međutim, jednako zaslužan za trijumfe nad AZ Alkmarom i Augzburgom, posebno nad nemačkim klubom, bio je i golman.

Živko Živković je nepravedno ostao u senci Abubakara Umarua i prezimenjaka Andrije, koje je UEFA proglasila najboljim igračima prva dva kola.

Momak iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Užica, koji je bio kritikovan zbog slabije forme početkom sezone, dominirao je u Augzburgu zabeleživši čak 13 odbrana, što je retkost, posebno u slučajevima kada tim golmana koji ostvari takav učinak pobedi.

Živković je tokom 90 minuta dozvolio samo jednom igračima bundesligaša da ga savladaju, i to u situaciji kada nije ni imao izglednu mogućnost da interveniše, jer je Raul Bobadilja ostao potpuno sam na desetak metara od gola posle duplog pasa sa Halilom Altintopom.

U međuvremenu je Partizanov golman izluđivao igrače Augzburga, posebno jedinog strelca Bobadilju kojem je zaustavio još dve stopostotne šanse.

Pjotru Trohovskom i Dong-von Điju je odbranio po dva šuta, a po jednom je zaustavljao pokušaje Danijela Bajera, Aleksandera Esvajna (još jedan zicer), Markusa Fulnera, Deong-ho Honga, Ja-čeol Kua, Tima Matavža i Pola Verhega.

Živković je u prvom kolu primio dva gola od AZ-a, ali je imao i četiri odbrane. U trećem ga očekuje duel sa sjajnim centarforom Atletik Bilbaa Aricom Adurisom, koji je postigao već devet golova ove sezone, tri u Ligi Evrope.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.