Von najbolja u spustu u Kortini

Izvor: Beta, 20.Jan.2018, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Američka skijašica Lindzi Von pobedila je danas u spustu u italijanskoj Kortini d'Ampeco, trci u okviru Svetskog kupa.Von je do pobede stigla rezultatom minut, 36 sekundi i 48 stotinki.Ovo je bila 12. pobeda Lindzi Von u Kortini, a ukupno 79. u karijeri. Drugo mesto osvojila je Tina Vajrater iz Lihtenštajna sa 0,92 sekunde zaostatka, dok je treća bila Amerikanka Džeklin Vajls sa 0,98 sekundi zaostatka za pobednicom.Italijanka Sofija Godja, pobednica dva prethona spusta, nije završila trku, dok je vodeća u generalnom plasmanu, američka skijašica Mikaela Šifrin bila sedma.Šifrin je i dalje ubedljivo prva u generalnom plasmanu, dok je Godja druga.