Uvrediš Ronalda, letiš iz kluba!

Izvor: Sportske.net, 24.Sep.2017, 09:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uvrediš Ronalda, letiš iz kluba!

Bačeno svetlo na jednu staru priču koja možda i pokazuje zbog čega je Junajted imao toliko uspeha...

Ako pratite politiku, verovatno ste čuli za Alastera Kempbela, nekadašnjeg šefa komunikacija Tonija Blera i po mnogima najmoćnijeg medijskog gurua Engleske.

On je izdao još jednu knjigu, u kojoj je između ostalog otkrio kako je Rud Van Nistelroj morao da napusti Junajted zbog Kristijana Ronalda.

On je opisao svoje susrete sa Fergusonom, u jednom pominje >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << kako je Ser Aleks bio veoma ljut jer se Rud Van Nistelroj loše ponašao prema Ronaldu.

"U jednom trenutku je rekao Ronaldu da je u Karlosu Keirošu našao novog oca. Bilo je uvredljivo, Ronaldov otac je umro od alkoholizma, nisu imali nikakav odnos. Keiroš koji je bio Fergijev pomoćnik je bio veoma besan na Holanđanina i tražio je da pokaže malo više poštovanja prema saigračima. Ali RVN nije poštovao nikoga", piše Kempbel.

On je tada Ronaldu rekao ovu primedbu, aludirajući na to, da je Keiroš, takođe Portugalac veoma popustljiv prema mladom fudbaleru.

Kasnije se izvinio, ali bilo je kasno, to je bilo na početku priprema, kada je Ferguson čuo šta se desilo, odmah je prodao Van Nistelroja, Holanđanin je otišao u Real.

RVN je prodat za 14 miliona, tada se verovalo da je u pitanju njegova želja, ali očigledno je bio primoran da ode. Jasno, sada će mnogi optuživati Kristijana da je bio iza te odluke, ali Ferguson je dobijao informacije da su i ostali igrači nezadovoljni ponašanjem Holanđanina.

Zanimljuvo da je sačekao Ronalda u klubu, kada je 2009. Portugalac stigao u Real. Ali tada je Holanđanin već bio povređen, mada je igrao te jeseni, tačnije zamenio je baš Kristijana protiv Hereza. No, nije dobijao šansu kod Pelegrina, zabeležio je tek par nastupa u kupu, pa se već u januaru preselio u HSV.

Nastavak na Sportske.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.