UŽIVO: Zvezda - Partizan 92:77

Izvor: MozzartSport.com, 03.Nov.2015, 18:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pratite dešavanja iz beogradskog Pionira

KRAJ UTAKMICE

40. minut - Aranitović je upisao i svoj 19 poen - Zvezda neće realizovati poslednji napad - 92:77.

40. minut - Konačno poeni i Anđušića (90:75). Maše i jedni i drugi, a onda poeni Kvinsija Milera - 92:75.

39. minut -  Pogađa Izraelac, njegov vrlo dobar meč - 90:73.

38. minut - Aranitović pogađa za tri >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << poena - Partian uspeva da smanji razliku (89:73), ali Mekel ponovo na liniji penala.

37. minut - Cvetković pogađa svoju prvu trojku (87:68), ali Tejić ponovo lagano poentira. Ponovo brzi poeni Cvetkovića - 89:70.

36. minut - Štimac sa linije penala povaćava Zvezdino vođstvo - 87:65.

36. minut - Mekel nakon tehničke greške Aranitovića  odvodi Zvezdu na "plus 20" - 85:65.

35. minut - Perović pogađa sa linije za slobodna bacanja, ali uzvraća razigrani Marko Tejić - 84:65.

34. minut - Džons pogađa, ali uzvraća Majk Cirbes - 82:63.

33. minut - Branko Lazić gotovo rešava utakmicu novom trojkom - 78:61.

32. minut - Strašna blokada Tejića! Džons je samouvereno krenuo ka košu, ali je usledila strašna "banana" Zvezdinog krilnog centra.

32. minut - Trojka Branka Lazića u poslednjoj sekundi napada, potom krade Cirbes loptu, kontra i poeni Mekela - Zvezda je sada velikim korakom bliža trijumfu - 75:61

31. minut - Vitkovac nastavlja samostalnu borbu sa Zvezdom. Ofanzivni skok i novi penali za iskusno krilo crno-belih. Precizan samo jednom Vitkovac - 70:61.

31. minut - Cirbes odličan, lagani poeni - Zvezda na "plus 10" - 70:60.

POČEO JE POSLEDNJI PERIOD:

Zvezda poeni: Miler 15, Štimac 11, Gudurić 10, Lazić 8, Tejić 7.

Partizan poeni: Aranitović 14, Cvetković 9, Vitkovac 8, Milutinović 7, Đumić 5.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Mekel ponovo spaja Tejića sa košem - zakucavanje Zvezdinog krilnog centra. Koraci Aranitovića, poslednji napad za Zvezdu. Kosta Perović šalje Tejića na liniju penala, a ovaj pogađa samo jedno - 68:60.

29. minut - Svoju odličnu rolu nastavlja Kvinsi Miler, ali potom pravi svoj četvrti faul - Vitkovac ide na liniju penala i oba puta precizan - 65:60.

28. minut - Mini serija Čedomira Vitkovca! Partizan je ponovo u igri - svega pet poena zaostatka za ekipu Pere Božića - 63:58.

28. minut - Vitkovac precizan sa poludistance. Zvezda ponovo neorganizovana u napadu, novi posed Partizana - 63:56.

27. minut - Miler je ponovo na terenu i još jednom pogađa. Sa druge strane Milutinović izvodi penale. Maši prvo, ali pogađa drugo - 63:54.

27. minut - Gudurić ovoga puta maši za tri poena - Jović šalje Aranitovića na liniju penala - ovaj pogađa samo jedno - 61:53.

26. minut - Gudurić pogađa i sa linije penala - njegov 10 poen. Vitkovac  uzvraća sa linije penala - 61:52.

26. minut - Dobra odbrana Zvezde, pa onda sjajni Marko Gudurić - poeni uz faul. Tajm-aut Partizan.

26. minut - Odličan i Marko Gudurić - osam razlike za Zvezdu (58:50).

25. minut - Zvezdin novi kapiten Branko Lazić nastavlja da pogađa - njego šesti poen - 56:50.

24. minut - Evo nove trojke Branka Lazića, sa druge strane treći faul Gudurića. Zbezda je u bonusu, ali "krađa" Mekela i lagano polaganje. Potom trojka Aranitovića - 54:50.

23. minut - Štimac sustiže Milera po broju poena (11). Zvezda vodi (49:44), ali uzvraća Đumić - koš i slobodno bacanje. Precizan Đumić - 49:47.

22. minut - Lagano odbranu Zvezde probija i Aranitović - 47:44.

21. minut - Odlični Cvetković otvara drugo poluvreme, ali sa druge strane odgovara vrlo dobri Vladimir Štimac.

POČELO JE DRUGO POLUVREME:

Poeni Zvezda: Miler 11, Štimac 7, Simonović 6, Gudurić 5.

Poeni Partizan: Džons 10, Aranitović 8, Cvetković 7, Milutinović 6.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

20. minut - Cvetković maši šut za tri poena, Jović ne uspeva da iskoristi poslednji napad - 45:40.

19. minut - Konačno poeni i to efektni Rajana Tompsona, nova kontra Zvezde - trojka Simonovića.

19. minut - Jović maši za tri poena - Cirbes faulira Perovića. Nastavlja se serija penala - Perović oba puta precizan - 40:40.

18. minut - Milutinović dobija tehničku grešku zbog simuliranja. Cirbes to kažnjava sa slobodnog bacanja, a onda trojka Lazića. Sa druge strane uzvraća Cvetković.

18. minut - Vitkovac faulira Simonovića pri pokušaju za tri poena. Sada Zvezdin povratnik pogađa i to sva tri puta - 36:36.

17. minut - Zvezda je sada u seriji promašaja. Miler šalje Anđušića na "bacanja". Oba puta precizan povratnik u crno-beli tabor.

16. minut - Cvetković penalima donosi izjednačenje crno-belima. Novi napad za Partizan i ponovo na liniju slobodnih bacanja ide Cvetković. Jednom precizan - Partizan ponovo vodi - 33:34.

16. minut - Uzvraća Andrić - trojkom. Partizan ipak ne dozvoljava da se Zvezda odlepi.

15. minut - Zvezda nastavlja da pogađa u seriji - Štimac dva puta precizan sa linije slobodnih bacanja - 33:28.

15. minut - Kakav potez Gudurića i trojka iz driblinga, nova kontra - Miler zakucava. Zvezdina publika je u delirijumu. Ali to uspeva za nijansu da utiša Džons.

14. minut - Petar Aranitović prekida zvezdinu seriju sa linije penala - 26:26

14. minut - Kvinsi Miler je propusti priliku da sa slobodnih bacanja donese preokret, ali pogađa za tri poena u narednom napadu - 26:24.

13. minut - Sjajni Gudirć fenomenalan u odbrani, Zvezda je oduzela loptu, a Gudurić ide na liniju penala. Oba puta je precizan 23:24.

13. minut - Nastavlja se serija crveno-belih. U nju se priključio i Gal Mekel - 21:24.

13. minut - Odličan Kvinsi Miler - Zvezda se potpuno vraća u meč - 19:24.

12. minut - Štimac pogađa, mini serija Zvezde od 4:0 - 17:24

11. minut - Kvinsi Miler - prvi poeni iz igre 15:24.

Poeni Zvezda: Tejić 4, Mekel 2 (2as), Miler 2, Cirbes 2.

Poeni Partizan: Džons 8, Aranitović 6, Milutinović 6.

KRAJ PRVE ČETVRTINE:

10. minut - Kvinsi Miler dva puta precizan sa linije penala, ali Milutinović pogađa trojku - 13:24.

9. minut - Cvetković pogađa dva slobodna bacanja - 10 poena razlike.

9. minut - Zvezdin centar pogađa samo jedno bacanje 11:17. Sa druge strane prvi poeni Bože Đumića.

8. minut - Zvezda nikako ne uspeva da dođe do svoje igre, Partizan to ne uspeva da kazni. Dva otvorena šuta su promašili Aranitović i Vitkovac. Na liniji penala je Vladimir Štimac.

7. minut - Aranitovć ponovo pogađa za tri poena - ubedljovo vođstvo Partizana - 10:17!

6. minut: Trojka Andrije Milutinović i poeni Džonsa za kratko vreme - sa druge strane pod košem precizan Štimac - 10:14.

5. minut: Fantastična asistencija Aranitovića za Džonsa, novi poeni za Amerikanca - 8:9.

Za sada sa obe strane Tejić i Džons najefikasniji sa po četiri poena.

5. minut: Zakucavanje Tejića nakon odliče asistencije Jovića - 8:7.

4. minut: Zvezda prvi put vodi - Tejić pogađa, ponovo asistencija Mekela. Aranitović - trojka! Ponovo vodi Partizan - 6:7

3. minut: Cirbes zakucava svom snagom nakon asistencije Mekela. Zvezda ponovo izjednačuje - 4:4.

3. minut: Kevin Džons pogađa sa distance za dva poena - ponovo vodi Partizan.

2. minut: Odgovara Gal Mekel polaganjem - 2:2.

2. minut: Džons pogađa iz svog trećeg pokušaja i to nakon ofanzivnog skoka.

1. minut: Vrlo nervozno su počeli i jedni i drugi. Promašaj Džonsa sa jedne, pa Cirbes sa druge strane.

POČELA JE UTAKMICA:

17.59:  Startne petorke: Zvezda: Mekel, Jović, Lazić, Tejić, Cirbes. Partizan: Cvetković, Aranitović, Vitkovac, Andrić, Džons.

17.55: Utakmicu sude Ilija Belošević, Marko Juras i Miloš Koljenić.

17.50: Dvorana Pionir se polako puni, ali nema onog velikog naboja između navijača. Na strani gde se nalaze navijači Partizana ima oko 500 pristalica gostujućeg tima, a u kompletnoj hali sada je već oko 4.000 ljubitelja košarke.

Sve je spremno za premijerni derbi u novoj sezoni, koji sa sobom nosi daleko manje tenzije nego prethodnih godina, pre svega zbog prilično mirne uvertire i trenutne forme ekipa, ali nema sumnje da će na parketu ključati kao i uvek! Zvezda je poljuljana teškim evroligaškim porazima od Reala iz Madrida i Himkija, ali ima objektivno kvalitetniji sastav i znatno bolje stoji na tabeli ABA lige (pet pobeda - dva poraza).

Partizan je još uvek u procesu stvaranja tima i igre, zakucan je za dno tabele i neophodna mu je jedna ovakva pobeda kako bi dobio na samopouzdanju, međutim, pitanje je koliko je to večeras realno očekivati. I jedni i drugi u svojim redovima imaju veliki broj debitanata, o čemu ste mogli da pročitate u najavi za ovaj meč. Ostaje da se vidi ko će se od novajlija najbolje snaći.

(FOTO: Star Sport)
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan