TK: Veselinović oštetio Vojvodinu

Izvor: B92, 13.Maj.2011, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

TK: "Veselinović oštetio Vojvodinu"

Predsednik FSS Tomislav Karadžić rekao je za Žurnal' da je sudija Slobodan Veselinović oštetio Vojvodinu u finalu Kupa Srbije.

Karadžić je dodao da mu je prisustvo finalu Kupa bilo mučno skoro kao i dešavanja u Đenovi.

"Nije posao predsednika saveza da komentariše suđenje ili sporne detalje kojih je očigledno bilo. Postoje stručnjaci koji treba da analiziraju i uradiće to bez sentimentalnosti prema bilo kome", rekao je Karažić za 'Žurnal'.

"Mislim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je sudija ispustio iz ruku finale i da je Vojvodina oštećena, ali to je moje subjektivno mišljenje kao gledaoca. Naravno da je bilo mučno, ne znam ko se mogao osećati drugačije i ko je mogao da se raduje onome što se dešavalo i problemu koji je nastao. Ubeđen sam da ni ljudi iz Partizana ne mogu da se raduju osvajanju Kupa”, smatra predsednik saveza.

Sudijski ugao: Vojvodina je drastično oštećenja

Dejan Nedić, bivši internacionalni arbitar i aktuelni instruktor suđenja, ocenio je da je Slobodan Veselinović drastično oštetio Vojvodinu:

"Trebalo je da svira penal. Nema prekršaja kod nepriznatog gola. Bilo je obostranog povlačenja, a u fudbalu nije moguće kao u košarci obojici svirati faul.”

Zatim je pojasnio situaciju kod duela Tejga i Trajkovića, kad je Vojvodina tražila penal i zatim nije želela da nastavi utakmicu.

"Na osnovu intenziteta prekršaja kad je sviran penal za Partizan, Veselinović je morao udarcem sa 11 metara da kazni i start u šesnaestercu crno-belih. Nije imao ujednačen kriterijum, to je potpuno jasno”, rekao je Nedić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.