Izvor: B92, 01.Feb.2011, 18:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stojiljković izabrao strelce za EP
Selektor reprezentacije Srbije Zoran Stojiljković izabrao je strelce za Evropsko prvenstvo u gađanju vazdrušnim oružjem u Italiji.
Šampionat 'starog kontinenta' će biti održan od 1. do 7. marta u Breši.
U disciplini vazdušna puška, kod seniora će Srbiju predstavljati Stevan Pletikosić, Dragan Marković i Nemanja Mirosavljev, a kod seniora Andrea Arsović, Ivana Maksimović i Lidija Mihajlović.
Juniori će u istoj disciplini učestvovati u sledećem sastavu: >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Borislav Mazinjanin, Igor Čotra i Žarko Trifunjagić, dok će kod juniorki boje Srbije braniti Tašana Bofatinovski, Katarina Biserečić i Dragana Todorović.
U disciplini vazdušni pištolj kod seniora na Šampionatu ’starog kontinenta’ će učestvovati Damir Mikec, Andrija Zlatić i Dimitrije Grgić, a kod seniorki Jasna Šekarić, Zorana Arunović i Bobana Veličković. Stručni štab će biti naknadno određen.
„Na ovom takmičenje se ne osvajaju olimpijske vize, ali to ne znači da nema jakih motiva da se postignu dobri rezultati i osvoje medalje. Neće biti lako, turnir u Minhenu je još jednom pokazao koliko se svi dobro pripremaju za Evropsko prvenstvo i koliko su rezultati, bar što se tiče strelaca iz svetskog i evropskog vrha, visoki. Planiramo i pripreme uoči Evropskog prvenstva, a imaćemo dva jaka domaća takmičenja kao probu, finale Kupa Srbije i šampionat Srbije", rekao je Stojiljković.















