Izvor: Mondo, 17.Jul.2018, 22:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbi gurali Videoton do Ludogoreca

Danko Lazović i Marko Šćepović strelci za MOL Vidi u pobedi protiv Didelanža.

Strepeo je Videoton predvođen Markom Nikolićem i triom srpskih napadača do kraja dvomeča sa Didelanžom.

Šampion Luksemburga se žestoko borio i samo ga je gol delio od prolaska u drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona. Tamo će, posle 1:1 u prvom meču i pobede 2:1 na Pančo areni Puškaš akademije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << prvak Mađarske.

Trener MOL Vidija ili kluba nekada poznatog pod imenom Videoton, Marko Nikolić, kao i napadači Danko Lazović, Marko i Stefan Šćepović, uspešno su prebrodili prvu prepreku.

Ali, nije bilo lako.

Iako je Lazović već u 18. minutu postigao gol, gosti se nisu predavali. Klemen Kutrije je u 54. minutu vratio utakmicu u egal.

Međutim, samo četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Marko Šćepović. Taj pogodak je bio dovoljan da Mađari prođu i izbore još najmanje dva meča u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Ipak, naredni rival je daleko teži i ozbiljniji - bugarski Ludogorec.

- staza šampiona

*Sutjeska (Crna Gora)/Astana (Kazahstan) – Midtjland (Danska)

* Krosajders (S. Irska) – Ludogorec (Bugarska) - MOL Vidi (Mađarska)

*Kukeši (Albanija) - Karabag (Azerbejdžan)/Olimpija (Slovenija)

* Kluž (Rumunija) – Malme (Švedska)

*Dinamo (Hrvatska) - Hapoel Ber Ševa (Izrael)

* Crvena zvezda (Srbija)/Spartaks (Letonija) - Suduva (Litvanija)

* BATE (Belorusija) - HJK (Finska)

* Šerif (Moldavija) – Torpedo (Gruzija) - Škendija (Makedonija)

* Legija (Poljska)/Kork Siti (Irska) - Zrinjski (BiH)/Trnava (Slovačka)

* Seltik (Škotska)/Alaškert (Jermenija) - Rozenborg (Norveška) – Valur (Island)

- staza liga

*PAOK (Grčka) – Bazel (Švajcarska)

*Ajaks (Holandija) – Šturm (Austrija)

Prve utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se 24. i 25. jula, a revanši su na programu 31. jula i 1. avgusta. Žreb za treće kolo održaće se 23. jula.