Španski sud ne želi da se igra u SAD

Izvor: B92, 07.Mar.2020, 00:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Španski sud ne želi da se igra u SAD

Španski sud podržao je odluku fudbalskog saveza Španije da se ne odobri igranje prvenstvenih utakmica u SAD.

La liga je tražila da se utakmica Barselone i Đirone igra u Majamiju u januaru 2019. godine, što je izazvalo kontroverze i negodovanja.

Fudbalski savez Španije je naveo da ta utakmica ne bi bila u skladu sa propisima i da će naštetiti ostalim klubovima Primere.

Liga je slučaj odvela na sud koji je odbio njen zahtev, a najavljena je žalba. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<



"Igranje ligaške utakmice u inostranstvu, kao što to rade NBA ili NFL, pozitivno je za rast našeg takmičenja",
navodi se u saopštenju La lige.

Fudbalski savez Španije je organizovao Super kup u inostranstvu prethodne dve godine, prvo u Maroku i potom u Saudijskoj Arabiji.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.