Izvor: Mondo, 09.Jul.2016, 16:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Serena stigla Štefi Graf!
Serena Vilijams osvojila 22. grend slem titulu, pobedivši Angelik Kerber u finalu Vimbldona.
Istorija!
Serena Vilijams pobedila je Angelik Kerber rezultatom 7:5, 6:3, odbranila vimbldonski tron i 22. grend slem titulom u singlu se izjednačila sa Nemicom Štefi Graf.
Sada je samo još jedan trijumf deli od statusa rekorderke u "Open eri", a nije daleko ni Margaret Kort (24), kao najtrofejnija u istoriji tenisa.
Vilijams se za 83 minuta žestoke >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << borbe revanširala Kerberovoj za iznenađujući poraz u ovogodišnjem finalu Australijan opena.
Nakon toga je Serena izgubila i finale Rolan Garosa, od Garbine Muguruze, ali je na londonskoj travi potvrdila dominaciju, prepustivši protivnicama samo jedan set u sedam mečeva, i to Kristini Mekhejl u drugom kolu.
Obe teniserke u finalu su odlično igrale na svoj servis.
Serena je jedinu brejk loptu odbranila pri rezultatu 3:3 u drugom setu i time uhvatila zalet za prelomni brejk u osmom gemu.
Amerikanki je to bila jedina šansa da oduzme servis Nemici u drugom setu, dok je u prvom setu propustila tri na početku meča i iskoristila ukupno petu u 12. gemu, što joj je donelo vođstvo od 1:0.
Serena Vilijams nešto kasnije sa sestrom Venus igra i finale dubla, tako da bi do kraja dana lako mogla da se okiti još jednim trofejom.











