SL: Srbija dobila rivale

Izvor: N1 televizija, 16.Maj.2016, 19:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SL: Srbija dobila rivale

U Jokohami završen Interkontinentalni turnir za popunu učesnika fajnal-ejta Svetske lige, pa su poznati i protivnici reprezentacije Srbije u grupnoj fazi finalnog turnira, koji se igra u Huidžuu krajem juna.

Srbija će igrati u grupi B sa selekcijama Kine, Brazila i Sjedinjenih Američkih država, dok su u grupi A Australija, Grčka, Italija i Japan. Podsećanja radi, plasman na finalni turnir nije obezbedila Crna Gora koju je zaustavila Srbija, odnosno Hrvatska koju je na tom >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << putu sprečila Italija.

Svi učesnici fajnal-ejta bili su poznati već u subotu, ali su u nedelju digrane utakmice za plasman. Iznenađenja nije bilo, pa su Sjedinjene Američke Države, koje predvodi selektor Dejan Udovičić, savladale Australiju 10:9 i tako potpuno zasluženo stigle do prvog mesta, pošto si u grupnoj fazi upisale svih pet pobeda. U utakmici za treću poziciju Brazil je bio bolji od Japana sa 13:12, dok je Kazahstan savladao Kinu sa ubedljivih 16:7. Ipak, Kina kao domaćin fajnal-ejta ima zagarantovano mesto, tako da Kazahstan nije prošao dalje.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.