Izvor: RTS, 23.Feb.2012, 18:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Real uzvraća "Kanalu plus"
Serija šaljivih video klipova u kojima je francuska televizija "Kanal plus" prozvala mnoge španske sportiste za korišćenje dopinga izazvala je i prve reakcije zapadnih suseda. Portparol madridskog Reala zabranio je novinaru te televizije da uzima izjave igrača "galaktikosa", jer je u jednom od klipova ismejan i golman te ekipe Iker Kasiljas.
Madridski Real prvi je uzvratio na prozivke francuske televizije Kanal plus, zabranivši novinaru te medijske kuće da uzme izjavu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << od igrača "kraljevskog kluba". Novinar je pokušao da uzme izjavu Karima Benzeme, ali portparol "galaktikosa" to nije dopustio i zabranio mu je pristup svim fudbalerima.
Francuski Kanal plus je pre nekoliko dana napravio video klip u kojem je prozivao španske sportiste za korišćenje dopinga. Povod je bila suspenzija španskog bicikliste Kontadora, koga su podržali mnogi sportisti iz njegove zemlje.
Na klipovima televizije Kanal plus lutke koje su predstavljale španske sportiste, špricom su potpisivale peticiju podrške Kontadoru. Francuska televizija je tako "potkačila" tenisera Rafaela Nadala, košarkaša Pau Gasola i golmana Reala Ikera Kasiljasa.
Španci su bili ogorčeni neslanom šalom francuske televizije, ali niko, do skoro, nije reagovao. Ne zna se da li će sličan odnos prema ovoj medijskoj kući imati i Rafael Nadal koji je bio na meti ove televizije više puta.













