Real pao u Madridu VIDEO

Izvor: B92, 08.Apr.2023, 23:01

Fudbaleri Viljareala pobedili su Real u Madridu rezultatom 3:2, u 28. kolu španske LaLige.

"Žuta podmornica" je ovim trijumfom praktično presudila aktuelnom prvaku u borbi za titulu.

Ekipa Karla Ančelotija je druga na tabeli sa 59 bodova, 12 manje od vodeće Barselone, koja ima i jednu utakmicu manje odigranu.

Viljarealu je ova pobeda značila mnogo, pošto je stigao do 47. poena, peti je na tabeli, četiri boda udaljen od Sosijedada koji je u zoni Lige >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šampiona.

Real je dva puta vodio na ovom meču, ali uzalud. Najpre je u 16. minutu autogol postigao Tores, da bi početkom nastavka, u 48. minutu Vinisijus pogodio mrežu Rejne.

Viljareal se prvi put vratio u igru u 39. minutu preko Čukvuezea, a drugi u 70. minutu, kada je Morales postigao pogodak.

Trenutak inspiracije Čukvuezea u 80. minutu prelomio je ovaj susret. Sjajan šut sa distance prevario je Kurtou.

Real je u finišu pritiskao, tražio penal, pokušavao da stigne bar do boda, međutim, to im nije pošlo za rukom.